...

Krásne vlasy aj v zime

Ako sa správne postarať o svoje vlasy v zimnom období?

Zabaľte si vlasy do hodvábnej šatky predtým, ako si na hlavu nasadíte čiapku. Každá z nás vie, že takto vlasy strácajú objem a tvar. Ak si chcete zachovať objem, opýtajte sa svojho kaderníka na púder na vlasy s efektom okamžitého objemu. Po príchode do práce alebo na stretnutie si do vlasov vstreknete púder, vlasy si prejdete prstami a objem sa vám vráti.


Neumývajte si vlasy s horúcou vodou. Napriek tomu, že zimné obdobie láka do horúcej sprchy, dobre vyhriatej vane alebo do relaxačnej sauny, práve tieto príjemné procedúry oberajú naše vlásky o vlhkosť, tak potrebnú pre zachovanie ich lesku a pružnosti. Ak nie ste fanúšik otužovania, stačí, ak si vlasy opláchnete vlažnou vodou pri zmývaní šampónu.


Používajte prípravky, ktoré obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny . Napríklad prípravky na vlasy s obsahom čierneho kaviáru, ktorý tieto kyseliny obsahuje, sú skvelé na celosezónne udržiavanie vlasov. Udržiavajú ich zdravé, krásne a lesklé.


Vyhnite sa používaniu šampónov s obsahom silikónov. Napriek tomu, že silikónové prípravky sú vynikajúce na starostlivosť o vlasy počas letného obdobia, v zime by vám narobili starosti. Kľúčovým pravidlom je, používať čo najmenej prípravkov, ktoré vlasy zaťažujú.


Predíďte elektrizujúcim vlasom. Tie trápia všetky ženy. Hlavne pri zložení čiapky, nás často nepoteší záplava vo vzduchu plávajúcich vlasov. Skvelé na experiment z fyziky, ale nepríjemné počas chladných dní. Elektrizujúcim vlasom predídete používaním bezoplachových kondicionérov, kvalitných olejov na vlasy a pravidelnou starostlivosťou.


Raz do týždňa si doprajte kvalitnú masku na vlasy. Vaše vlasy vám samé povedia, čo potrebujú. Cítite, že sú v zime suchšie a viac sa lámu? Použite vlasovú masku, ktorá je určená na hydratáciu a regeneráciu. Kvalitné prípravky nájdete vo vašom kaderníctve alebo v predajni s prírodnou kozmetikou. Odporúčame napríklad radu z mŕtveho mora, prírodnú kozmetiku obohatenú o bambucké maslo, med a výťažky z čierneho kaviáru.


Umývajte si vlasy kvalitným šampónom. Ako sme už spomínali, v zime je lepšie umývanie vlasov obmedziť.  Ak máte problém s často sa mastiacimi vlasmi, opýtajte sa svojho kaderníka na kvalitnejší šampón. Určite ste si všimli, že po profesionálnej úprave, sa vlasy správajú úplne inak.


Starajte sa o svoje končeky pravidelnou úpravou. V zime je dôležité nechať si vlasy podstrihovať častejšie. Mrazom poškodené končeky je lepšie odstrániť. Vlasy získajú nový look a vy sa budete znovu cítiť krásna.


Problematické UV žiarenie.  V zime nám vlasy poškodzujú hlavne veci, ktoré nevidíme. Problém s UV žiarením, ktoré je počas zimných mesiacov silnejšie, vyriešite používaním vlasového séra. Vyberte si sérum podľa typu svojich vlasov.


Pokiaľ je to možné obmedzte pravidelné vyrovnávanie žehličkami a kulmami.  Zakaždým, keď sa vlasy stretávajú s teplom v zimnom období, vysušuje ich to. Toto je zdrojom väčšiny problémov, ktoré v zime máme. Od elektrizujúcich vlasov až po ich fyzické poškodenie. Pokiaľ si rady užívate pocit krásne rovných vlasov, opýtajte sa svojho kaderníka na možnosti, ako si zachovať rovné vlasy, bez potreby každodenného vyrovnávania.

Ďalšie články

Maska na vlasy na dovolenke

Chystáte sa na dovolenku? Vezmite si so sebou kvalitný šampón, kondicionér, krém na vlasy, masku na vlasy alebo vlasové sérum. Aký šampón si vziať na

Top trendy na leto 2017

Ako zaujať na letnej párty, prilákať pohľady a čo diktujú trendy na leto 2017?   Vrkoče a pletenie​ Vrkoče môžu byť tradičné, francúzske, rybie kosti

Farby Anti Break Safe Guard

Odteraz v každom salóne – najlepšia farba s najlepšou ochranou! My, v Mon Platin, sme za posledných 20 rokov neustále vyvíjali novinky a inovatívne riešenia

Absolútna novinka na trhu!

Viete, čo je to SUPER MASKA od Mon Platin? Je perfektnou kombináciou Mon Platin intenzívnej vlasovej masky s čiernym kaviárom a komplexom Anti Break Safe

Táto webová stránka používa súbory cookies.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.