...

Suchá pokožka?

Vracia sa… suchá pokožka, ktorú schovávame pod dlhými nohavicami, suché päty, ktoré začíname baliť do bavlnených ponožiek a ruky na klávesnici, kedy stále častejšie siahame po kréme. Prečo je tomu tak? Prichádza jeseň s ňou ochladenie a naše telo to cíti viac, ako si priznávame.

Jedným z dôvodov, prečo je naša pokožka suchšia môže byť aj fakt, že sa sprchujeme a kúpeme v teplejšej vode. Tá vysušuje pokožku tela aj hlavy. Preto máme vyšší sklon k lupinám aj k šupinatej pokožke. Podčiarknuté, zrátané, jednoducho potrebujeme viac hydratácie. Kyselina hyalurónová zachytáva vodu a hydratuje pokožku aj počas dňa, peeling odstraňuje odumreté bunky, no pre väčšinu z nás je možné ho použiť len raz alebo 2x do týždňa.

Ako teda na krásnu pokožku v jeseni?

Ak keď slniečko už nesvieti s takou intenzitou, stále je tu, SPF faktor je preto „a must“ (skutočne potrebný). Hlavne, ak ste prekročili hranicu veku, v ktorom si už skutočne nemôžete dovoliť zanedbávať pokožku najmä na tvári.

Ak ste zabúdali na nočný krém v lete, je dôležité ho vrátiť do každodennej rutiny. Očistiť, ošetriť, nakrémovať a vyspať sa do krásy. Krém si samozrejme vyberajte podľa svojich potrieb. Mladšia pokožka potrebuje hlavne hydratáciu, dobrý hydratačný krém alebo špeciálny nočný krém s pridanými zložkami, ktoré pomáhajú dostať krém do pokožky efektívnejšie. Siahnite po produktoch so systémom dvojitej absorpcie alebo ľahkom, no výživnom kréme.

Pri prvých vráskach je potrebné sa zamyslieť, sú to len jemné mimické vrásky, vrásky z únavy a dehydratácie alebo hlbšie vrásky, ktoré treba vyplniť z vnútra? Riadiť sa môžete vekom alebo stavom pokožky. Po 40tke si pokožka pýta starostlivosť proti vráskam celkom určite, ak ste sa zanedbávali aj liftingovú starostlivosť. Dôležité je sa poradiť. Opíšte svoj typ pleti a podľa toho si vyberte ten správny produkt.

Pokožka tela je celkom iná story. Najviac nás trápia „biele nohy“. Šupinky sa najčastejšie objavujú na lýtkach, ale ako ochladzovanie a jeseň pokračuje ako sa zima blíži, bude trpieť celé vaše telo. Hydratácia je na prvom mieste. Ide ruka v ruke s odstraňovaním odumretej kože a spevňovaním, bojom proti celulitíde a prechádzaním popraskaniu kože. Strie nedokážete úplne zamaskovať, ale dokáže ich zjemniť. Peelingom a krémami, ktoré vyrovnávajú rôzne farby pokožky.

Peeling by mal byť kombinovaný s olejmi alebo krémom, takto jednoducho predídete ďalšiemu olupovaniu kože a jej vysychaniu a zároveň sa po sprchovaní nepotrebujete nakrémovať. Peeling ale nemôžete používať úplne každý deň, preto je dôležité sa po sprchovaní pravidelne natierať. Na extrémne suchú pokožku nepoužívajte mlieko, nepomôže. Siahnite po telovom jogurte alebo telovom masle.

Maslo na bežnú hydratáciu poslúži mladej pokožke. Maslo s čierny kaviárom zase pokožke, ktorá je dehydrovaná. Poškodenej pokožke, ktorá potrebuje aj spevniť alebo sú na nej jemné ranky po holení alebo epilácii, potrebuje ochranu. Ideálnou zložkou na pomoc pri týchto problémoch je koloidné zlato. Kozmetika so zlatom je síce cenovo náročnejšia, ale vráti vám to v krásnom krytí a príjemnom pocite po použití.

Nezabúdajte ani na päty. Tie by ste si mali ošetriť po každom namočení, po sprchovaní, po kúpeli, potom, ako ste sa prebehli po mokrej tráve 🙂 Jednoducho, nenechajte svoju pokožku vyschnúť.

Príjemnú hydratáciu.

Ďalšie články

Zlatá maska a prípravky na tvár

Zlato sa v kozmetike a medicíne využíva už po stáročia. Údajne, si aj bájne krásna Kleopatra prikladala na tvár masku z čistého zlata. Je to

Najlepšie darčeky pre mužov

Muži chcú rýchle autá a krásne ženy. Ale čo aj toto všetko už majú? V kozmetike sú muži väčšinou klasici. Sťažujú sa na rovnakú penu

Táto webová stránka používa súbory cookies.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.