Bahno z Mŕtveho mora

Ak ste boli v Izraeli alebo v Jordánsku pri Mŕtvom mori, určite nám dáte za pravdu. Účinky bahna z Mŕtveho mora nie sú vymyslené ani prehnané. Jednoducho to funguje.

Ako to funguje?

Bahno z Mŕtveho mora obsahuje obrovské množstvo minerálov. Najmä jód, bróm, ktoré pôsobí na celkový nervový systém. Síra a horčík pôsobí na kožné choroby. Draslík zase pôsobí priaznivo na artritídu a reumu.

Bahno obsahuje miniatúrne kryštáliky, ktoré pôsobia na pokožku zjemňujúco a dokonca pôsobia proti bolesti. Uľaví od svalovej horúčky, pomáha regenerovať po zlomeninách, pri reume alebo zápale nervov. Po náročnej túre si doprajte vaňu, do ktorej pridajte šálku soli z Mŕtveho mora a na nohy si urobte zábal z bahna. Nebudete sa cítiť unavene.

Pleť, pokožka a bahno z Mŕtveho mora

Pleť sa vďaka bahnu regeneruje, čistí a ošetruje. Jemné čiastočky ju zbavujú nečistôt, akné sa zjemňuje, rovnako ako ekzém alebo iné červenkavé prejavy na pokožke miznú. Minerály z Mŕtveho mora pomáhajú aj gynekologických ťažkostiach, uľavuje od bolestí, pomáha hojiť hrádzu aj popôrodné hemoroidy.

Produkty z Mŕtveho mora ako denné, nočné, očné krémy, krém proti vráskam alebo krém proti celulitíde obsahujú vzácne minerály z Mŕtveho mora. Vitamín E, ktorý je známy ako bojovník proti starnutiu pokožky.

Bahenné mydlo pomáha najmä tínedžerom bojovať s nadbytočnou mastnotou na pokožke, suchú pokožku vyživuje a kombinovanú pleť vyvažuje. Bahno má schopnosť dodať pokožke stratenú krásu, na pokožke jemne zasychá a pri zotieraní masky si zároveň robíte jemný peeling.

Vlasy a bahno z Mŕtveho mora

Vlasy, vlasové korienky a pokožka hlavy je zregenerovaná. Pri pobyte pri tomto mori zbadajú aj páni, že pokožka ich hlavy je zjemnená, miznú šupinky z povrchu pokožky a hydratácia je zaručená. Bahno z Mŕtveho mora pôsobí tam, kde je to pre zdravie Vašich vlasov veľmi dôležité, priamo pri korienkoch.

Zdravie a bahno z Mŕtveho mora

Zdravotné výhody využívania soli a bahna z Mŕtveho mora poznajú ľudia trpiaci bolesťami pohybového aparátu. Či už ide o reumu, artritídu alebo zápale nervov. Bahno uľaví od bolesti, kúpeľ v soli regeneruje a pomôže celé telo uvoľniť. Obnovuje teda telo i myseľ.

 

Ďalšie články

Zlatá maska a prípravky na tvár

Zlato sa v kozmetike a medicíne využíva už po stáročia. Údajne, si aj bájne krásna Kleopatra prikladala na tvár masku z čistého zlata. Je to

Najlepšie darčeky pre mužov

Muži chcú rýchle autá a krásne ženy. Ale čo aj toto všetko už majú? V kozmetike sú muži väčšinou klasici. Sťažujú sa na rovnakú penu

Táto webová stránka používa súbory cookies.