...

Večerná starostlivosť o pleť

Na večer si doprajte čas, stretnite sa so svojim priateľom v zrkadle a zotrite si únavu celého dňa z tváre.

Odlíčenie

Večer je pokožka unavená, má na sebe nánosy makeupu a nečistôt z celého dňa. Prvým krokom bude teda odlíčenie. Ak máte viac makeupu na očiach, použite micelárnu vodu alebo dvojfázový odličovač, ktorý je šetrný k citlivej pokožke na očkom okolí.

Odličovač na oči netlačte, nechajte ho pôsobiť a potom bez výraznejšieho tlačenia ho jemne stiahnite plynulým pohybom.

Odličovať sa môžete krémom alebo klasickým odličovačom. Tvár si opláchnite a jemne osušte uteráčikom. Uterák používajte čo najčistejší, aby ste si zbytočne nenanášali maz alebo iné nečistoty na pleť.

Večerné čistenie pleti

Tvár si opláchnite. V druhom kroku môžete použiť znovu mlieko alebo tonikum, ktoré vás zbaví aj posledných zvyškov makeupu. Ak používate krémový čistiť, doprajte si aj jemnú masáž, aby ste odstránili zvyšky makeupu a ostatné nečistoty.

Tvár si opláchnite čistou vodou a utrite dosucha. Tvár nedrhnite, používajte mäkký materiál a vodu z nej jemne odsajte prikladaním uteráku na pokožku. Neponáhľajte sa. Dotýkajte sa svojej tváre s láskou, jemne.

Sérum

Nočné sérum by malo odrážať vaše potreby. Alebo hľadáte hydratáciu, boj s prvými vráskami alebo si môžete dopriať kvalitné liftingové sérum. Sérum ale nefunguje ako krém a je dobré ho navrstviť pod krémik alebo ďalšie sérum, ktoré môže byť aj hydratujúce. Myslite hlavne na to, že pomocou séra svojej pokožke dodávate stratené vitamíny a minerály a staráte sa o ňu v tej najkoncentrovanejšej podobe. Vyberajte si teda séra s dobrým dávkovačom, ideálne v pumpe.

 

Očný krém

Mnohé ženy očný krém nepoužívajú. Je určený hlavne pre ženy s citlivejšou pokožkou, ktoré si chcú chrániť a ošetrovať očné okolie, no bežné krémy ich pália. Očný krém nanášame jemne, prstenníkom ruky, aby sme pokožku v okolí očí zbytočne nezaťažovali. Je dôležité nanášať ho jemne, vklepávaním do pokožky.

Nočný krém

Nočný krém nemusí byť práve „nočný“. Postačí aj hydratačný krém, ktorý bude počas noci pokožku vyživovať. Znovu závisí od vašej potreby, či používate hydratačný, výživný alebo krém proti vráskam. Špecializovaný nočný krém sa o vašu pokožku postará aj keď budete mať tvár vo vankúši, preto sa neoplatí šetriť jeden si šupnite tak, aby ste ho mali po ruke.

Pery

Hydratácia pier je veľmi dôležitá. Na noc si môžete dopriať štedrejšiu dávku balzamu, napríklad aj mastnejší balzam, ktorý pery krásne zhydratuje počas noci.

Ruky

Krém na ruky máte celkom iste vo výbave na stole v kancelárii alebo doma. Dajte si ho aj do nočného stolíka a pred spaním si ruky bohato natrite. Používajte hydratačný mastnejší krém, napríklad s minerálmi z Mŕtveho mora alebo s kaviárom, ktorý hydratuje. Ak máte ruky poškodené, staršie vyzerajúce alebo s nedokonalosťami, stavte na koloidné zlato.

Nohy

Nohy si zvyknite krémovať po sprchovaní. Dobrý krém na nohy sa vstrebe rýchlo. Ak používate vazelínu alebo podobný materiál, ktorý síce krásne hydratuje alebo dlhšie sa vstrebáva, pokojne si doprajte relax alebo ponožky 🙂 Tie si natiahnite, aby ste mohli kráčať po podlahe alebo koberci bez toho, aby ste nenabrali na chodidlá špinu alebo sa nedajbožne nepošmykli niekde na dlažbe alebo plávajúcej podlahe.

Ďalšie články

Zlatá maska a prípravky na tvár

Zlato sa v kozmetike a medicíne využíva už po stáročia. Údajne, si aj bájne krásna Kleopatra prikladala na tvár masku z čistého zlata. Je to

Najlepšie darčeky pre mužov

Muži chcú rýchle autá a krásne ženy. Ale čo aj toto všetko už majú? V kozmetike sú muži väčšinou klasici. Sťažujú sa na rovnakú penu

Táto webová stránka používa súbory cookies.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.