...

10 tipov, ako si aj v zime zachovať krásne vlasy

Elektrizujú vám vlasy, lámu sa, sú suché, bez lesku alebo vás trápia vás lupiny? Mnohé z týchto problémov súvisia práve so zimou. Ako sa starať o vlasy v zime?

1. Zabaľte si vlasy do hodvábnej šatky predtým, ako si na hlavu nasadíte čiapku. Každá z nás vie, že takto vlasy strácajú objem a tvar. Ak si chcete zachovať objem, opýtajte sa svojho kaderníka na púder na vlasy s efektom okamžitého objemu. Po príchode do práce alebo na stretnutie si do vlasov vstreknete púder, vlasy si prejdete prstami a objem sa vám vráti.

2. Neumývajte si vlasy s horúcou vodou. Napriek tomu, že zimné obdobie láka do horúcej sprchy, dobre vyhriatej vane alebo do relaxačnej sauny, práve tieto príjemné procedúry oberajú naše vlásky o vlhkosť, tak potrebnú pre zachovanie ich lesku a pružnosti. Ak nie ste fanúšik otužovania, stačí, ak si vlasy opláchnete vlažnou vodou pri zmývaní šampónu.

3. Používajte prípravky, ktoré obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny . Napríklad prípravky na vlasy s obsahom čierneho kaviáru, ktorý tieto kyseliny obsahuje, sú skvelé na celosezónne udržiavanie vlasov. Udržiavajú ich zdravé, krásne a lesklé.

4. Fénujte si vlasy studeným vzduchom, zabránite tak nielen rýchlej strate vlhkosti z vlasov, ale aj vysušovaniu pokožky hlavy.

5.Vyhnite sa používaniu šampónov s obsahom silikónov. Napriek tomu, že silikónové prípravky sú vynikajúce na starostlivosť o vlasy počas letného obdobia, v zime by vám narobili starosti. Kľúčovým pravidlom je, používať čo najmenej prípravkov, ktoré vlasy zaťažujú.

6. Predíďte elektrizujúcim vlasom. Tie trápia všetky ženy. Hlavne pri zložení čiapky, nás často nepoteší záplava vo vzduchu plávajúcich vlasov. Skvelé na experiment z fyziky, ale nepríjemné počas chladných dní. Elektrizujúcim vlasom predídete používaním bezoplachových kondicionérov, kvalitných olejov na vlasy a pravidelnou starostlivosťou.

7. Raz do týždňa si doprajte kvalitnú masku na vlasy. Vaše vlasy vám samé povedia, čo potrebujú. Cítite, že sú v zime suchšie a viac sa lámu? Použite vlasovú masku, ktorá je určená na hydratáciu a regeneráciu. Kvalitné prípravky nájdete vo vašom kaderníctve alebo v predajni s prírodnou kozmetikou. Odporúčame napríklad radu z mŕtveho mora, prírodnú kozmetiku obohatenú o bambucké maslo, med a výťažky z čierneho kaviáru.

8. Umývajte si vlasy kvalitným šampónom. Ako sme už spomínali, v zime je lepšie umývanie vlasov obmedziť. Ak máte problém s často sa mastiacimi vlasmi, doprajte si v zime kvalitnejší šampón na mastné vlasy.

9. Starajte sa o svoje končeky pravidelnou úpravou. V zime je dôležité nechať si vlasy podstrihovať častejšie. Mrazom poškodené končeky je lepšie odstrániť. Vlasy získajú nový look a vy sa budete znovu cítiť krásna.

10. Problematické UV žiarenie. V zime nám vlasy poškodzujú hlavne veci, ktoré nevidíme. Problém s UV žiarením, ktoré je počas zimných mesiacov silnejšie, vyriešite používaním vlasového séra alebo krému na vlasy s hydratačným účinkom.

11. Pokiaľ je to možné obmedzte pravidelné vyrovnávanie žehličkami a kulmami. Zakaždým, keď sa vlasy stretávajú s teplom v zimnom období, vysušuje ich to. Toto je zdrojom väčšiny problémov, ktoré v zime máme. Od elektrizujúcich vlasov až po ich fyzické poškodenie.

Ďalšie články

Zlatá maska a prípravky na tvár

Zlato sa v kozmetike a medicíne využíva už po stáročia. Údajne, si aj bájne krásna Kleopatra prikladala na tvár masku z čistého zlata. Je to

Najlepšie darčeky pre mužov

Muži chcú rýchle autá a krásne ženy. Ale čo aj toto všetko už majú? V kozmetike sú muži väčšinou klasici. Sťažujú sa na rovnakú penu

Táto webová stránka používa súbory cookies.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.